Metallist peenrapiire

Metallist peenrapiire

Metallist peenrapiire on hooldusvaba aia lahutamatu ja oluline osa. Piire sobib nii avalikku ruumi kui ka koduaeda.

Erinevalt puit- ja plastikpiiretest see peenrapiire ei kõdune ega lagune ilmastiku mõjul. Metallpiire on nägus ja diskreetne, toob esile istutusalad ja muru ning jääb ise tahaplaanile.  Talub edukalt tallamist ja näiteks ka murutraktori ratta alla jäämist. 

Piirde abil saab istutusala murust korrektselt eraldada, piirata multšikattega pindu või luua puistematerjalidest aiateid. Looked, sirged liinid või täisnurgad – kõik on võimalik.

Metallist peenrapiirde eelised

Paigaldus on väga lihtne. Ei pea labidaga kraavi ette kaevama. Piisab peenraservalõikuriga tehtud soonest.

Piirde saab maa peal soovitud asendisse paika sättida ning seejärel maa sisse paigaldada.

Ka väikese raadiusega looked jäävad ilusad.

Ühenduskohad on märkamatud ning ei nihku kunagi paigast.

Piirde detailide liitmine on ilma keevituseta.

Detaile saab korduvalt kasutada.

Kestab aastakümneid.

Materjal: 2mm tsingitud metall (ei ole kasutatud kuumtöötlust).

Piiret on saadaval nii tsingituna kui mustast metallist, mis ajapikku korrodeerub. 

Ühe detaili pikkus on 2,5 meetrit, kaal ca 4kg.

Hind: 12€ / meeter

Miks metall?

Meie ettevõtte algusaastail oli erinevate peenrapiirete valik väga kesine. Töö käigus puutusime kokku nii plastiku kui puiduga. Puitpiire on kena, kuid temaga ei ole võimalik looklevaid istutuaslasid luua. Plastik ei hoia aga piisavalt korrektset kuju ning materjal ei ole loodussõbralik.   Plastikpiire kestab mõnikord vaid 2-3 aastat ning trimmer ja UV-kiirgus saavad talle saatuslikuks. Puitpiirde eluiga on ca 7 aastat. Vaatamata süvaimmutusele see ikkagi kokkupuutel niiske mullaga lõpuks kõduneb. 

Kuna saadaolevad lahendused ei olnud meile meeltmööda, töötasime välja võimalikult lihtsa ja universaalse lahenduse, mis sobiks nii koduaeda kui avalikku ruumi. Pidasime silmas, et paigaldus oleks lihtne ning tulemus korrektne. Tahtsime, et piire jääks märkamatu ning detailide liitekohad tugevad. Metallpiire peab vastu aastakümneid. Kui mõte peaks muutuma ja tekib tahtmine aias ümberkorraldusi teha, saab piirde lihtsa vaevaga üles võtta ning ümber paigutada. Midagi ei lähe raisku.

Metallist peenrapiire

Paigaldus

Paigaldus

Peenrapiirde liitmiseks ja fikseerimiseks vajalik ühenduskomplekt sisaldab:

ühenduselement 1tk

teritatud metallvarras 1tk

polt, mutter 4tk

Metallist peenrapiire

Julgustame inimesi pöörduma meie poole isegi lihtsamate küsimuste korral. Sageli ei ole vajalik tellida teenust projektist valmimiseni, piisab ka konsultatsioonist.